Home Ödeme Sistemleri Debit Kart Türkiye’de kart üretimi ve kişiselleştirme hizmeti veren firmalar hangileridir?

Türkiye’de kart üretimi ve kişiselleştirme hizmeti veren firmalar hangileridir?

8 min read
0
0
4,977

Her ne kadar günümüzde kart kullanımları fiziki kullanımdan sanal kullanım kullanıma doğru kaysa da kartların fiziki üretimi, kişiselleştirmesi ve basımı kart üretimi için çok önemli adımlar olarak devam etmektedir.

Peki Türkiye’de kart üretimi ve kişiselleştirmesi konusunda hangi firmalar çalışmaktadır?

PLASTKART

Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Tic. Ve A.Ş. (Plastkart), geleceğin anahtarı olan “akıllı kart”ların ülkemizde üretimi için 2000 yılında kurulmuştur. İstanbul Silivri’de 9000 metrekare alan üzerine kurulan üretim tesisleri, ileri teknoloji ürünü, makine parkı ve güvenlik sistemleriyle dünyadaki sayılı üretim tesislerinden biridir.

AUSTRIA CARD

AUSTRIACARD AG, dijital güvenlik ve bilgi yönetimi alanında çözümler ve ürünler sunar. Grup, yüzyıllık baskı hizmetleri deneyimini, en yeni dijital veri çözümlerini, akıllı kart üretimini ve kişiselleştirilmesini bir araya getiren dijital ödeme çözümleri sunmaktadır. 

AB CARD GROUP

2004 yılında, İstanbul’da kurulan AB KART GRUP, kontör kartı üretim sektöründe dünyanın önde gelen lider kuruluşlarından biridir. Yenilikçi yaklaşımları, teknolojik altyapısı ve gelişim stratejisi sonucunda oldukça geniş bir coğrafyada başarılı bir marka haline gelmeyi başarmıştır. AB KART GRUP dünya çapındaki müşterilerinin taleplerini göz önünde bulundurarak, tekli ve çoklu kontör kartları, SAS, Visa ve MasterCard sertifikalı SIM kart, akıllı kart ürünleri ve elektronik ödeme Sistemler sunmaktadır.

GEMALTO

Gemalto, şirketlere ve hükümetlere kimlik doğrulama ve data koruma ve bu şekilde güvende kalma ve servislerini kişisel cihazlarda çalışır kılar. Aynı zamanda bulut çözümler gibi kullanımı kolay teknoloji ve servisler sunmaktadır.

G&D (Giesecke&Devrient)

G&D, ödeme, güvenli iletişim ve kimlik yönetimi için çözümler geliştirmekte, üretmekte ve pazarlamaktadır. Grubun müşterileri arasında merkez bankaları ve ticari bankalar, kablosuz iletişim sağlayıcıları, işletmeler, hükümetler ve kamu kurumları bulunmaktadır.

OBERTHUR

Oberthur, akıllı telefonlar, tabletler ve yeni teknolojiler ile insanları biraraya getirmekte, insanlara zaman kazandırmakta, mesafeleri kısaltmakta ve mobil hallerde dahi bağlantıda kalınmasını sağlamaktadır. Nesnelerin İnternetinin sıradaki dijital devrim olacağı düşünülmektedir. Artık zinde kalabilmek, kolayca alışveriş yapabilmek, efektif çalışmak, iletişim kurmak ya da eğlenmek için etrafımızdaki makinelerle nesneler arasında bağlantı kurulabilmektedir. Bu yeni bağlantılarda aktif ya da pasif katılımcının sürekli güvenli tutulması gerekmektedir. Verilerin hareketi, kişilere ve şirketlere bağlıdır. Aslında tüm bu bağlantılarda, iletimde ve depolamada kusursuz güvenlik varsa uzun vadeli hareket kabiliyetisağlanabilecektir. Oberthur, bu bağlantıları ve güvenliğini sağlama rolünü üstlenmeyi amaçlamaktadır.

EKART

Gisecke&Devrient ile Eczacıbaşı Holding’in ortak bir vizyon ile kurulmuştue. İE-Kart Elektronik Kart Sistemleri A.Ş., günümüz iş yaşam şekli olarak belirtilen e-ticaret ve e-iş’in yüksek güvenlik, yetki belirleme ve tanımlama, ucuz veri saklama ve yönetimi alanlarında uzman, Türkiye’nin yüksek teknoloji kart geliştirme ve üretim merkezidir.

MAPIKART

Türkiye plastik kart pazarının ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan ISO standartlarında ve bilinen bütün özelliklerde plastik kart üretmektedir. Plastik Kart, üretiminden bu kartların kişiselleştirilmesine, data düzenlemesinden, güvenli veri transferine ve veri işleme alanlarına kadar, başta finans ve devlet projeleri olmak üzere, kurumların ihtiyaç ve yapılarına göre esnek ve güncellenebilir yazılım altyapısında uçtan uca çözümler sağlamaktadır.

TEKNİK KART

T-Kart, Türkiye’de kontaklı/kontaksız akıllı ve PVC kart üretimini yapabilmek hedefi ile 1997 yılında kurulmuş, %100 Türk sermayeli bir öncü şirkettir. Kart gövde üretiminin yanı sıra yüksek kapasiteli personalizasyon, ekstre basım ve zarflama, veri işleme ve form okuma hizmetlerini tek çatı altında sunmaktadır.

Load More Related Articles
Load More By Arif Ünal
Load More In Debit Kart

Check Also

Ödeme İste nedir?

Ödeme İste Sistemi, Fonların Anlık ve Sürekli Transferi – FAST Sistemi’nde müşterilerin ku…