No Show nedir?

2 min read
0
0
8,860

Rezervasyonu yapılıp kullanılmayan ve rezervasyon iptali yapılması gerekirken iptal edilmeyen otel rezervasyonu ve araba kiralama işlemleri için üye işyerlerinin bir gecelik\günlük aldığı ücrete no show denir. Kısaca, kullanılmamış ve iptal edilmemiş rezervasyon anlamına gelir.

No show ücreti 1 gece/günden fazla yansıtılabilir mi ?

No show ücreti, rezervasyon aşamasında kart hamiline bildirilmesi ve kart hamili tarafından onaylanması durumunda kredi kartına yansıtılabilir. Kart sahibi ile yapılan sözleşmede aksi belirtilse de, üye işyerinin bir gece\günden fazla ücret alması mümkün değildir. 1 gece/günden fazla ücret yansıtılması durumunda kart sahibinin kendi bankasına harcama itirazında bulunma hakkı vardır. İtiraz etmesi durumunda itirazı olumlu sonuçlanır.  1 gece/günden fazla çekilen No show tutarı üye işyerinden tahsil edilerek kart sahibi kredi kartına iade edilir.

Hangi durumlarda No Show ücreti yansıtılmaz?

Rezervasyonlu işlemlerde; hizmet alınacak zamandan önceki 72 saat içinde yapılan rezervasyonlarda, hizmet alınacak gün saat 18:00’a kadar gerçekleştirilen iptaller için “No show” ücreti tahsil edilmemelidir.

Load More Related Articles
Load More By Arif Ünal
Load More In Chargeback

Check Also

Ödeme İste nedir?

Ödeme İste Sistemi, Fonların Anlık ve Sürekli Transferi – FAST Sistemi’nde müşterilerin ku…