Home Ödeme Sistemleri Kredi Kartı Vsdc(Visa Smart Debit Credit) ve M/Chip-Lite nedir?

Vsdc(Visa Smart Debit Credit) ve M/Chip-Lite nedir?

2 min read
0
0
2,054

EMV veya çipli kartlar, gelişmiş güvenlik ve daha yüksek işlem hızı sağlayan ve aynı zamanda müşteri sadakat programları gibi tüketicinin ödeme deneyimini geliştiren diğer uygulamaları da taşıyabilen küçük ancak güçlü bir gömülü mikroişlemciye sahiptir. Chip kart teknolojisi ayrıca, toplu taşıma, vending makineleri(otomatlar) ve otopark gibi yeni kabul ortamlarında kullanılabilir.

VSDC(Visa Smart Debit Credit) nedir?

VSDC, Visa tarafından sunulan, bankaların borç ve alacak ürünlerinin işlevselliğini çip teknolojisinin stratejik esnekliği ile birleştirmelerini sağlayan çip tabanlı bir çözümdür. VSDC ürünleri, yalnızca chip teknolojisi ile kullanılabilen bir risk kontrolü iyileştirme paketi ile küresel olarak birlikte çalışabilen bir ödeme hizmeti sunmaktadır.

Mastercard tarafından sunulan benzer bir ürün var mıdır?

Genellikle MasterCard ve Visa benzer fonksiyonlarını sağlayan ürünleri çıkarmaktadır. MasterCard’ın ürünü ise M/Chip-Lite’tır.

M/Chip-Lite temel olarak hangi fonksiyonu sağlamaktadır?

MasterCard M/Chip Lite – MasterCard M/Chip’in yüksek verimli versiyonu diyebiliriz. Çipe geçiş sırasında bankaların sorunsuz bir başlangıç yapabilmelerine olanak tanıyan düşük maliyetli bir çözümdür.

Load More Related Articles
Load More By Arif Ünal
Load More In Kredi Kartı

Check Also

Bankacılıkta Dolandırıcılık Eylemleri Tespit ve Önleme Yöntemleri Dokümanına nasıl ulaşabilirim?

TBB tarafından Bankaların kullanımına sunulan Dolandırıcılık önleme ile ilgili hazırlanan …