Home Konuk Yazarlar Terminal veya İş yeri ciroları kısıtlanabilir mi?

Terminal veya İş yeri ciroları kısıtlanabilir mi?

2 min read
0
0
833

Evet, terminal veya işyeri üzerinden üst limit tanımlaması yaparak sınırlandırabilirsiniz. Kurumlar, genel olarak ciro kaybetmek istemezler, ancak şüpheli bir iş yeri olduğunda veya anlaşılan çalışma koşulu, maliyetin altında kalması durumlarında ciro kısıtları konulabilmektedir.

Ayrica terminal veya is yeri alanından işlem başına tutar sınırı da konulabilmektedir. Örneğin, bir terminale tek işlemde 9999.99 TL veya 99999.99TL gibi tanımlamalar yapabilirsiniz. (Bu tutarları karakter sayısı bazında artırmak mümkündür.) Ayrıca tutar bazında, her işlemde maximum 50.000 TL’lik işlemler yapılabilir gibi sınırlarda koyabilirsiniz.

Eğer, üst limit ciro tanımlama sebebi çalışma koşulu nedeniyleyse, ciro aşım limiti ile ilgili 2. bir oran alanı konulması ve limiti geçen kısımda farklı orandan hesaplanması daha sağlıklı olacak ve ciro kaybı yaşanmayacaktır.

Geliştirmeleriniz doğrultusunda ciro kısıtlarını terminal, iş yeri ve müşteri gibi kırımlara bölebilirsiniz.

Tavsiyem, iş yeri ile ilgili bir şüpheniz veya oran konusunda zararınız yoksa limitleri esnek tutmanız ve cironuzu kaybetmemeniz yönünde olacaktır.

Load More Related Articles
Load More By Ali Görgün
Load More In Konuk Yazarlar

Check Also

Onus Taksit Projesinde Önemli Noktalar Nelerdir?

Onus Taksit sürecini anlatmadan önce “Onus işlem nedir?” sorusuna cevap bulmam…