Home Ödeme Sistemleri Kredi Kartı Süreli Kampanyalara Nasıl Yaklaşmalıyız? (2)

Süreli Kampanyalara Nasıl Yaklaşmalıyız? (2)

2 min read
4
0
1,640

Bir bankanın X üye işyerinden 4 kez alışveriş yap Y TL kazan kapmanyasına katılan ve kartına 40 Yüklendiği mesajı geldikten 15 gün sonra kazandığı puanı kullanmak isteyen Ali Bey’e üye işyeri yetkilisi puanı olmadığını söyledi.

Vaka 1: Ali Bey kartında 40 TL puan yüklü olmasını beklerken puan olmadığını gördü. Bankanın Müşteri İletişim Merkezi’ni aradığında kampanya sonunda yüklenen puanın 1 hafta süre ile geçerli olduğunu 8. gün 40 TL puanın karttan geri alındığını belirtti.

Çözüm 1: Kampanya detaylarını okurken puanın süreli olup olmadığı kontrol edilmeli; süreli ise ne kadar süre ile kartta bulunacağı kontrol edilmeli, son kullanım tarihi gelmeden karttan puan kullanılmalıdır.

Vaka 2: Ali Bey kartında 40 TL puan yüklü olmasını beklerken puan olmadığını gördü. Bankanın Müşteri İletişim Merkezi’ni aradığında kampanya sonunda yüklenen puanın sadece ilgili üye işyeri mağazalarında geçerli olduğunu; başka mağazalarda kullanamayacağını iletti.

Çözüm 2: Kampanya detaylarını okurken puanın kullanımının nerede yapılabileceği kontrol edilmelidir. Eğer puanın kullanımı belirli üye işyerlerinde geçerli ise bu üye işyerlerinden alışveriş yapılmalıdır.

  • Kredi kartı nedir?

    Kredi kartı, Nakit kullanım gerekmeksizin mal ve hizmet alım veya nakit çekme olanağı…
  • Puan nedir?

    Kredi kartı ile yapılan işlemlerde bankaların müşterilerine sağladıkları ve kart/müşteri b…
  • Süreli kampanyalara nasıl yaklaşmalıyız? (1)

    Süreli kampanyalar genellikle aşağıdaki şekilde yapılır: Şu sektörde 3 adet x TL alışveriş…
Load More Related Articles
Load More By Arif Ünal
Load More In Kredi Kartı

Check Also

Ödeme İste nedir?

Ödeme İste Sistemi, Fonların Anlık ve Sürekli Transferi – FAST Sistemi’nde müşterilerin ku…