Home Ödeme Sistemleri Kredi Kartı Süreli Kampanyalara Nasıl Yaklaşmalıyız? (2)

Süreli Kampanyalara Nasıl Yaklaşmalıyız? (2)

2 min read
4
0
1,549

Bir bankanın X üye işyerinden 4 kez alışveriş yap Y TL kazan kapmanyasına katılan ve kartına 40 Yüklendiği mesajı geldikten 15 gün sonra kazandığı puanı kullanmak isteyen Ali Bey’e üye işyeri yetkilisi puanı olmadığını söyledi.

Vaka 1: Ali Bey kartında 40 TL puan yüklü olmasını beklerken puan olmadığını gördü. Bankanın Müşteri İletişim Merkezi’ni aradığında kampanya sonunda yüklenen puanın 1 hafta süre ile geçerli olduğunu 8. gün 40 TL puanın karttan geri alındığını belirtti.

Çözüm 1: Kampanya detaylarını okurken puanın süreli olup olmadığı kontrol edilmeli; süreli ise ne kadar süre ile kartta bulunacağı kontrol edilmeli, son kullanım tarihi gelmeden karttan puan kullanılmalıdır.

Vaka 2: Ali Bey kartında 40 TL puan yüklü olmasını beklerken puan olmadığını gördü. Bankanın Müşteri İletişim Merkezi’ni aradığında kampanya sonunda yüklenen puanın sadece ilgili üye işyeri mağazalarında geçerli olduğunu; başka mağazalarda kullanamayacağını iletti.

Çözüm 2: Kampanya detaylarını okurken puanın kullanımının nerede yapılabileceği kontrol edilmelidir. Eğer puanın kullanımı belirli üye işyerlerinde geçerli ise bu üye işyerlerinden alışveriş yapılmalıdır.

  • Kredi kartı nedir?

    Kredi kartı, Nakit kullanım gerekmeksizin mal ve hizmet alım veya nakit çekme olanağı…
  • Puan nedir?

    Kredi kartı ile yapılan işlemlerde bankaların müşterilerine sağladıkları ve kart/müşteri b…
  • Süreli kampanyalara nasıl yaklaşmalıyız? (1)

    Süreli kampanyalar genellikle aşağıdaki şekilde yapılır: Şu sektörde 3 adet x TL alışveriş…
Load More Related Articles
Load More By Arif Ünal
Load More In Kredi Kartı

Check Also

Kredi kartı ile temassız ödeme için yeni karar

BDDK, temassız kartların kullanımına ilişkin yeni bir karar aldı. Kurul, temassız kartları…