Home Ödeme Sistemleri Kredi Kartı Süreli kampanyalara nasıl yaklaşmalıyız? (1)

Süreli kampanyalara nasıl yaklaşmalıyız? (1)

4 min read
0
0
1,455

Süreli kampanyalar genellikle aşağıdaki şekilde yapılır:

 • Şu sektörde 3 adet x TL alışveriş yap y TL puan kazan
 • Şu tarihe kadar toplamda X TL alışveriş yap y TL puan kazan/ Ekstre indirimi kazan
 • 5 adet x TL alışveriş yap, 1. Alışverişte 5 TL; 2. Alışverişte 10 TL; 3. Alışverişte 15 TL; t. Alışverişte 20 TL; 5.alışverişte 25 TL Puan

İlk başta çok cazip görünen bu tür kredi kartı kampanyalarının kurallarını çok dikkatli okumak gerekiyor. Neden ayrıntılı okumak gerektiğini aşağıdaki örnekleri okuyunca anlayacaksınız.

X Petrol şirketinin 4 kere 100 TL kampanyasına katılarak 40 TL almayı hedefleyen Ali Bey, 4 kere 100 TL yakıt alarak hesabına 40 TL puan yüklenmediğini farketti.


Vaka 1: Müşteri iletişim Merkezi’ni aradığında yapmış olduğu bir işlemi anlaşmalı X petrol şirketinden yaptığını fakat anlaşmalı petrol şirketi listesinde olmadığı için bu işlemin sayılmadığı bilgisini aldı.

Çözüm 1: İşlemi yapmadan önce üye işyerinin kampanyaya dahil olup olmadığını sorun. Kampanyaya dahil değilse kampanyaya dahil olan bir üye işyerinden işlem yapın.
İşlemleri yaptıktan sonra işlemin kampanya dahilinde yapılıp yapılmadığını internet şube ya da banka uygulamalarından kontrol ederek bu tür durumların önüne geçebilirsiniz.

Vaka 2:
Müşteri iletişim Merkezi’ni aradığında yapmış olduğu bir işlemin mobil uygulama üzerinden ödendiğini; kampanya kuralları gereği işlemin fiziki POS’tan yapılması gerektiği iletildi.

Çözüm 2: Kampanya detaylarının çok dikkatli okunması gerekmektedir. ksi takdirde sadece fiziki POStan yapılması gerektiği kuralı gözden kaçırılacak; kampanyadan puan alınamayacaktır.
İşlemleri yaptıktan sonra işlemin kampanya dahilinde yapılıp yapılmadığını internet şube ya da banka uygulamalarından kontrol ederek bu tür durumların önüne geçebilirsiniz.

Vaka 3: Müşteri iletişim Merkezi’ni aradığında yapmış olduğu bir işlemi anlaşmalı X petrol şirketinden 100 TL olarak yaptığını, fakat işlem esnasında 10 TL puan kullanarak 90 TL karttan çekilmiş olduğunu iletti. Bu nedenle bu işlemin kampanya dahilinde olmadığını iletti.

Çözüm 3: Bu tür kampanyalarda genelde karttan çekilen işlem tutarı dikkate alınır, kullanılan puan dikkate alınmaz. Bu durumda karttan çekilen tutarın kampanya kapsamında yapılması istenen tutarın altında olmamadığına dikkat edilmelidir.

 • Kredi kartı nedir?

  Kredi kartı, Nakit kullanım gerekmeksizin mal ve hizmet alım veya nakit çekme olanağı…
 • Puan nedir?

  Kredi kartı ile yapılan işlemlerde bankaların müşterilerine sağladıkları ve kart/müşteri b…
 • Süreli Kampanyalara Nasıl Yaklaşmalıyız? (2)

  Bir bankanın X üye işyerinden 4 kez alışveriş yap Y TL kazan kapmanyasına katılan ve kartı…
Load More Related Articles
Load More By Arif Ünal
Load More In Kredi Kartı

Check Also

Ödeme İste nedir?

Ödeme İste Sistemi, Fonların Anlık ve Sürekli Transferi – FAST Sistemi’nde müşterilerin ku…