Home Ödeme Sistemleri SPA (Smart Payment Association) nedir?

SPA (Smart Payment Association) nedir?

4 min read
0
0
1,502

Akıllı ödeme Derneği (SPA) akıllı ödemeler endüstrisinin ticaret birliğidir.

Akıllı ödeme Derneği, gelişen ödeme ekosisteminin zorluklarını ele alarak, üyelerine ve müşterilerine hem şimdi hem de gelecek için akıllı, güvenli ve kişiselleştirilmiş ödeme sistemleri ve hizmetlerinin fırsatlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için liderlik ve uzman rehberliği sunar.

SPA, 2004 yılında dünyanın önde gelen güvenli ödeme teknolojisi sağlayıcıları tarafından kurulan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Üyeliği, kart üreticilerinden, işletim sistemi ve uygulama geliştiricileri aracılığıyla kişiselleştirme ve ihraç sonrası şirketlere kadar eksiksiz kart ihraç değer zincirini temsil eder.

Kombine Akıllı ödeme Derneği üyelerinin önemli deneyim ve ödeme akıllı kart pazarının bilgi uzman danışman olarak pozisyonuna yol açmıştır. Geleneksel ödeme yöntemleri ile yeni nesil ödeme teknolojileri arasındaki boşluğu doldurarak, SPA, ödemenin hem şimdi hem de gelecek için güvenli, birlikte çalışabilir ve kişisel(ızed) kalmasını sağlamak için ticari ve teknoloji liderliğini sağlar.

2015 yılında üyelerinin 2 milyardan fazla akıllı ödeme kartı ile SPA, akıllı ödeme kartları pazarının dörtte üçünü temsil etmektedir.

SPA neler yapmaktadır?

SPA gerçek üretici satış verilerine dayalı ödeme eğilimleri yıllık analizini yayınlayarak güvenli ödeme teknoloji trendlerini sunar.

SPA, ödemenin geleceğini şekillendirmek için giderek büyüyen bir uzman teknik kaynak Kütüphanesi ve düşünce liderliği teminatları aracılığıyla ödemeler ekosistemi boyunca uzman tavsiyesi ve desteğini genişletir.

Ödeme teknolojisinin geleceğini şekillendiren teknolojileri ve iş modellerini yönlendirmek için standardizasyon, sertifikasyon ve güvenlik konularını ele alırken, üye çıkarlarını düzenleyici bir perspektiften ele alır.

SPA, standart ayarları organizasyonlarına aktif katılım yoluyla standartların oluşturulmasını ve benimsenmesini destekler. EPC-CSG, EMVCo, PCI vb.

Yeni dikey ve coğrafyalara hitap eden hızla gelişen ve geniş bir ödeme topluluğunu kapsayacak şekilde açılmasına yardımcı olur.

Load More Related Articles
Load More By Arif Ünal
Load More In Ödeme Sistemleri

Check Also

Bankacılıkta Dolandırıcılık Eylemleri Tespit ve Önleme Yöntemleri Dokümanına nasıl ulaşabilirim?

TBB tarafından Bankaların kullanımına sunulan Dolandırıcılık önleme ile ilgili hazırlanan …