Home Ödeme Sistemleri Debit Kart Samsung Pay Debit Kart geliyor !!!!

Samsung Pay Debit Kart geliyor !!!!

3 min read
0
0
1,079

Önemli teknoloji firmalarının Ödeme sistemleri aşkı bitmiyor, hatta bir kısmı yeni başlıyor. Bu alana giren teknoloji devlerinin sayısı her geçen gün artıyor.

Geçtiğimiz dönemlerde Apple, Huawei ve Google tarafından kart çıkarılacağı duyurulmuştu. Yeni gelen haberlere göre Samsung da kendi kartını çıkarmak isteyen teknoloji devleri arasına katılıyor.

Samsung, internet sitesi üzerinden yaptığı duyuruyla Samsung Pay debit cardı ilan etti. Duyuruyu Samsung adına, başkan yardımcısı ve Samsung Pay’in genel müdürü Sang Ahn yaptı. Ahn bir blog yazısı yayınlayarak, Samsung Pay debit card’ın bu yaz hizmete girmesini plandıklarını duyurdu.

Sang Ahn’ın blog yazısında, kartın sahip olacağı detaylara yer verilmedi ancak ilerleyen zamanlarda bu detayların kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi.

Yaz aylarında Samsung Pay için debit kart çıkarma hazırlıkları yapan Samsung, bu kapsamda  Amerika Birleşik Devletleri’ndeki öğrenci kredilerinin yeniden finanse edilmesinde aktif olan finansal teknolojiler konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Kaliforniya şirketi SoFi ile ortaklık kurdu.

Debit karta ek olarak Samsung Pay’in masrafları izlemek ve yönetmek için kullanacağı mobil öncelikli para yönetim platformunu da hayata geçireceği açıklandı.

Sonuç olarak, ödeme sistemleri yatırımcılar için fırsatlar dünyası olmaya devam ediyor. Ödeme sistemleri dünyasına girmek isteyen son firma Samsung olmayacak; yeni teknoloji devlerini bu alanda görmeye devam edeceğiz. Rakipleri ile benzer ürünler çıkaranlar değil; ürünleri ile müşterilere farklı deneyimler yaşatarak hayatını kolaylaştıran firmalar güçlenerek büyüyeceklerdir.

Bu gelişmeler kuşkusuz son kullanıcılar olarak bizlere yansıyacak; konforlu, hızlı ve pratik alışveriş yapmanın keyfini çıkaracağız.

Samsung Pay Card ile ilgili paylaşılan yazının orijinal haline aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://news.samsung.com/us/next-evolution-samsung-pay-experience/

Load More Related Articles
Load More By Arif Ünal
Load More In Debit Kart

Check Also

Apple, NFC ödemelerini üçüncü parti uygulamalara açıyor

Avrupa Birliği bir süredir Digital Market Acts (DMA) mevzuatıyla birlikte teknoloji alanın…