PCI SSC nedir?

2 min read
0
0
2,347

Kartlı Ödemeler Sektörü’nde güvenlik standartlarının geliştirilmesini, yönetilmesini, öğretilmesini ve bu konuda ilgili herkesin bilinçlendirilmesini amaçlayan bir organizasyondur.

PCI Security Standards Council aynı zamanda hesap verisi korumaya ilişkin güvenlik standartlarının sürekli gelişimi, geliştirilmesi, depolanması, yayılması ve uygulanmasına yönelik açık bir küresel forumdur.
PCI Security Standards Council’in misyonu PCI Güvenlik Standartları’na ilişkin eğitimi ve farkındalığı destekleyerek ödeme hesabı veri güvenliğini geliştirmektir.


PCI Security Standards Council, 2006 yılında American Express, Discover Financial Services, JCB International, MasterCard ve Visa, Inc. tarafından kurulmuştur.

Beş kurucu üyenin hepsi, PCI DSS ile veri güvenlik uyumluluğu programlarının her birinin gerekliliği için bünyesinde barındırmaya karar vermiştir. Her kurucu üye, PCI Security Standards Council tarafından PCI DSS’ye uyumluluğunun doğrulanması için yeterli olarak onaylanan QSA’ları(Qualified Security Assessor) ve ASV’leri (Approved Scanning Vendors)de tanır.

Detaylı bilgiye aşağıdaki linkten erişebilirsiniz:

https://www.pcisecuritystandards.org/documents/ASV_Program_Guide_v3.0.pdf

Load More Related Articles
Load More By Arif Ünal
Load More In Güvenlik

Check Also

Ödeme İste nedir?

Ödeme İste Sistemi, Fonların Anlık ve Sürekli Transferi – FAST Sistemi’nde müşterilerin ku…