Home Ödeme Sistemleri Kredi Kartı Kredi kartı borcumu nasıl öderim?

Kredi kartı borcumu nasıl öderim?

3 min read
0
0
1,526

Eskiden bankacılık işlemleri sadece şubelerden yapılabiliyorken özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte müşteriler işlemlerini şubelere gitmeden bir çok kanaldan yapabilmektedir. Kredi kartı borcunu sorgulama ve ödeme işlemleri de bunlardan biridir.

Kredi kartı borcu aşağıdaki kanallardan ödenebilmektedir:

ATMler Aracılığı ile:

Daha önce müşteriler sadece kendi bankasına ait ATMlerden kart borcunu ödeyebiliyorken son düzenlemelerle birlikte başka banka ATMlerinden de kart borcu ödenebilmektedir. Başka banka ATMlerinden yapılan işlemlerde kart borcu ödeme komisyonu alınmakta ve ödeme esnasında kullanıcıdan alınacak komisyonla ilgili bilgi verilmektedir. Fazla komisyon ödememek için bankanız ATMlerinden işlem yapmanız faydalı olacaktır.

Şube üzerinden:

Kredi kartı borcu ödeme ve kredi kartına dair tüm detayları edinmek için banka şubesine gitmek yeterli olacaktır. Banka personeli önce kimlik bilgisini doğrular, daha sonra kredi kartı borç ödeme işlemlerini yapar ve karta ait tüm bilgileri paylaşır. Fakat başka müşteriye ait kredi kartı borç ve detaylarını alınamaz. 

İnternet Bankacılığı üzerinden:

Artık internet şubelerinden, banka şubelerinde ve ATM’lerde yapılabilecek birçok işlem kolaylıkla ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Kredi kartı borcu öğrenme ve kart borcu ödeme işlemleri de bu işlemlerden birkaçıdır.

Mobil Şube üzerinden:

Mobil telefonlar ve mobil cihazlara özgü gelişmelerle birlikte neredeyse tüm işlemler mobil cihazlar üzerinden yapılabilmektedir. Bankalar da internet şube, banka şubeleri ve ATM’lerden yapılabilecek işlemleri gerçekleştirebilecekleri mobil uygulamaları geliştirmişler ve bu uygulamalar üzerinden müşterilerin işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamıştır. Kredi kartı borcu öğrenme ve kart borcu ödeme işlemleri de bu işlemlerden birkaçıdır.

PTT üzerinden:

PTT şubelerinden ve PTTmatiklerden Türkiye’deki bütün bankaların kredi kartlarına ait kart borcu ödenebilir. Bunun için kredi kartınız üzerindeki 16 haneli kart numarasının belirtilmesi yeterlidir.

Load More Related Articles
Load More By Arif Ünal
Load More In Kredi Kartı

Check Also

Bankacılıkta Dolandırıcılık Eylemleri Tespit ve Önleme Yöntemleri Dokümanına nasıl ulaşabilirim?

TBB tarafından Bankaların kullanımına sunulan Dolandırıcılık önleme ile ilgili hazırlanan …