Home Ödeme Sistemleri E-Ticaret Kart şirketleri “tek tıkla ödeme” için bir araya geliyor

Kart şirketleri “tek tıkla ödeme” için bir araya geliyor

2 min read
0
1
1,167

American Express, Discover, Visa ve Mastercard işbirliği yaparak ABD’nin seçkin e-ticaret sitelerinde kullanıcılardan tek tıklamayla ödeme alınabilecek altyapı için çalışmalar başladı. Ortak checkout hizmeti sayesinde, kullanıcılar alışveriş ödemeleri esnasında tüm kart bilgilerini tek tek girme zahmetinden kurtulacak.

Yeni Güvenli Uzaktan Ticaret adı verilen ve testleri başarıyla tamamlanan ödeme teknolojisinin, ABD’deki çeşitli sitelerde kullanıma sunularak 2020 yılı içinde geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştırılması bekleniyor.

Projenin ilk amacı, mevcut Masterpass ve Visa altyapılı satıcıları; Adyen, Authorize.Net ve Stripe gibi farklı tür ödeme alt yapılarıyla uyumlu bir şekilde çalışır hale getirerek ortak bir platform oluşturmak olacaktır.

Edinilen bilgilere göre Cinemark, Movember ve Rakuten, BassPro, JoAnn Fabric and Crafts, Papa John’s, Saks Fifth Avenue, Shop.com ve Tickets.com  tek tıkla ödemeye geçiş yapan ilk işletmeler olacak.

Kart şirketleri, yürüttükleri bu çalışmayla, satıcılara alışveriş sepetini terk eden kullanıcı sayısında azalma ve kesintisiz dijital ödeme konforunu vaadediyorlar.

Ne diyelim, son kullanıcıların avantajına ve konforuna olumlu katkı sağlayan her gelişme bizleri memnun etmektedir. Ülkemizde ne zaman kullanıcıların hizmetine sunulacağı belli olmasa da kısa zamanda ülkemizde de kullanıma açılacağını düşünüyorum.

Load More Related Articles
Load More By Arif Ünal
Load More In E-Ticaret

Check Also

Apple, NFC ödemelerini üçüncü parti uygulamalara açıyor

Avrupa Birliği bir süredir Digital Market Acts (DMA) mevzuatıyla birlikte teknoloji alanın…