Home Ödeme Sistemleri ATM “European Association for Secure Transactions (EAST)” nedir?

“European Association for Secure Transactions (EAST)” nedir?

3 min read
0
0
1,158

European Association for Secure Transactions ifadesinin kısaltması olan EAST, ATM güvenliği alanında çalışmalarda bulunan ve kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

2004 yılında kart kopyalama Avrupa’da artan bir sorun olduğunda ATM güvenliğine odaklanmak üzere European ATM Security Team (EAST) adıyla kurulmuştur.

8 Haziran 2017’de EAST, ödemeler alanındaki önemli değişiklikleri yansıtacak şekilde European Association for Secure Transactions (EAST) olarak değiştirmiştir. Bu değişiklikle görevi artık Terminal Güvenliği ve Ödeme Güvenliğini de kapsayacak şekilde genişlemiştir.

ATM güvenliği alanında çalışmalarda bulunan ve kar amacı gütmeyen kuruluş sektördeki gelişmelerden dolayı terminal ve ödeme güvenliğini kapsayacak şekilde isim değişikliğine de uygun olarak çalışmaya devam etmektedir.

26 Avrupa ülkesi, Brezilya, Kanada, Endonezya, Meksika, Rusya, Sırbistan, Güney Afrika, Türkiye, Ukrayna ve ABD ile birlikte Ulusal Üyeler tarafından EAST’ta temsil edilmektedir.

Kuruluşa SEPA bölgesi ülkelerinden üyeler dahil olduğu gibi NON-SEPA ülkelerinden de üyeleri bulunmaktadır. Brezilya, Kanada, Endonezya, Meksika, Rusya, Sırbıstan, Türkiye, Güney Afrika ve Ukrayna NON-SEPA olarak üyeleri bulunan ülkelerdir.

Gizli gizli sınır ötesi bilgi alışverişinin yanı sıra, EAST Avrupa Ödeme Terminali Suç Raporları, Avrupa Dolandırıcılık Güncellemeleri ve gizli Ödeme Uyarıları, Dolandırıcılık Uyarıları ve Fiziksel Saldırı Uyarıları üretir

Organize sınır ötesi suçlarla mücadelede işbirliğinin geliştirilmesine yardımcı olmak için uluslararası bir ağ olan kuruluşun Türkiye’den üyesi Bankalararası Kart Merkezi(BKM)’dir.

Web Sitesi aşağıdadır:

https: //www.association-secure-transactions.eu

  • European ATM Security Team nedir?

    European ATM Security Team ifadesinin kısaltması olan EAST, ATM güvenliği alanında çalışma…
Load More Related Articles
Load More By Arif Ünal
Load More In ATM

Check Also

Ödeme İste nedir?

Ödeme İste Sistemi, Fonların Anlık ve Sürekli Transferi – FAST Sistemi’nde müşterilerin ku…