Home Ödeme Sistemleri Debit Kart Discover Kart Sahipleri, Puanlarını PayPal İşyerlerinde Kullanabilecek

Discover Kart Sahipleri, Puanlarını PayPal İşyerlerinde Kullanabilecek

2 min read
0
0
913

Bir kartın çıkarılabilmesi için MasterCard, Visa, Troy, Discover gibi markalardan gerekli sertifikasyonların alınması va kart sahiplerinin kullanımına sunulması gerekmektedir.

Bankalar puan vb. kampanyalar düzenleyerek müşteri sadakatini arttırmayı hedefler. Puan kazanmak ne kadar önemli ise kazanılan puanların kullanılabilmesi ve puan kullanılacak noktalara ulaşım kolaylığı da çok önemlidir.

Kart sahiplerinin kazandığı puanları ve milleri kolayca harcamasını sağlamak isteyen Discover, bu doğrultuda PayPal’la işbirliği yapacağını açıkladı.

  • İşbirliği kapsamında Discover logolu kart sahipleri, puanlarını PayPal işyerlerinde kullanabilecek.
  • İşbirliğinin devamında ise Discover kart sahipleri, Temmuz 2020’den itibaren geçerli olmak üzere PayPal işyerlerinde yapacakları ödemelerde %5 oranında puan kazanacak.

Hali hazırda, PayPal’ın ağında 24 milyon işyeri bulunuyor.

Discover geçtiğimiz günlerde P2P para transferi ağı  Zelle’yi  de desteklemeye başladığını açıklamıştı.

Yukarıdaki bilgiler ışığında, ödeme şemalarının sadece kartlı işlemlerle sınırlı kalmayacağı, yeni entegrasyon ve kanallarla kullanım alanlarını genişleteceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. İlerleyen yıllarda daha iç içe geçmiş yapılarla karşılaşacağımızı söyleyebilirim.

Bu tür iş birlikleri kime yarıyor peki?

Tartışmasız bu tür iş birlikleri son kullanıcılara fayda sağlamaktadır. Son kullanıcıyı en çok memnun edecek ödeme şeması ise kullanım ağını daha da arttıracaktır.

Load More Related Articles
Load More By Arif Ünal
Load More In Debit Kart

Check Also

Ödeme ve Elektronik para kuruluşlarının Bilgi Sistemleri ile Ödeme hizmeti sağlayıcılarının ödeme hizmetleri alanındaki Veri paylaşım servislerine ilişkin tebliğ nedir?

Bu Tebliğin amacı, ödeme kuruluşları ve elektronik para kuruluşlarının faaliyetlerinin yür…