Home Ödeme Sistemleri Kredi Kartı Biri rakamsız kart mı dedi?

Biri rakamsız kart mı dedi?

3 min read
0
0
1,905

Kredi kartı dediğimizde aklımıza Kart Numarası, Müşteri Ad Soyadı, Son Kullanım Tarihi, CVV2 bilgilerinin üzerinde yazılı olduğu kart aklımıza gelmektedir.

Peki üzerinde rakam bulunmayan bir kart var desek ne düşünürsünüz?

İlk başta garip gelse de sahip olunan tüm banka ve kredi kartlarını bir araya getirerek tek bir kartta toplayan İngiliz fintech Curve, kart kullanımında daha fazla güvenlik ve konfor sunacak yeni rakamsız kartını tanıttı. İlgili kart Mastercard şeması altında basılacaktır.

İlk olarak yatırımcıların kullanımına sunulan yeni kartın tasarımında herhangi bir rakam bulunmuyor. Bu sayede daha şık bir görünüm amaçlanmaktadır.

Peki müşteriler işlemlerde kart bilgilerini nasıl girerek kullanacak?

Kullanıcılar bu kartı yapacakları işlemlerde kullanmak istediklerinde karta ait detayları Curve uygulamasından kopyalayıp kullabilecek ve online işlemleri çok daha kolay hale getirebilecektir.

Yeni kartta bilgiler kartın kendisinde saklanmayarak Curve uygulamasında bir PIN veya biyometrik doğrulama ile korunması güvenlik olarak çok önemli bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Konu hakkında görüşlerini paylaşan Curve COO’su Nathalie Oestmann “Yeni kartımız sadece güvenlik ve kolay kullanım özellikleriyle değil temiz, dağınık olmayan ve minimalist tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.” ifadelerini kullandı.

Numarasız kart ile birlikte; kartın çalınması/kaybedilmesi durumunda hesabınızdan bilginiz harici işlem yapılma ihtimali ve kart bilgilerinin kopyalanma ihtimali azalacaktır. Dijital uygulama üzerinden işlemlerin yapılması nedeniyle dijitalleşme noktasında tetikleyici bir etkisi olacaktır.

Load More Related Articles
Load More By Arif Ünal
Load More In Kredi Kartı

Check Also

Ödeme İste nedir?

Ödeme İste Sistemi, Fonların Anlık ve Sürekli Transferi – FAST Sistemi’nde müşterilerin ku…