Home Ödeme Sistemleri Debit Kart Apple Kart Taksitli Ödemeye mi Hazırlanıyor?

Apple Kart Taksitli Ödemeye mi Hazırlanıyor?

4 min read
0
0
1,331

Ödeme sistemlerine global teknoloji firmalarının ilgisi ve bu konudaki yeni ürün ve hizmet planları her geçen gün artıyor.

Alınan bilgilere göre Apple, Apple kart ile taksitli ödeme alma altyapısı üzerine projelendirme çalışmalarına başladığını duyurdu.

Kullanıcılar iPad, Mac ve AirPod gibi Apple ürünlerini alırken Apple Card’ı kullanarak aylık taksitlerle ödeme yapma olanağına sahip olacaklar.

Fortune’a göre, önümüzdeki birkaç hafta içinde hizmeti sunmayı planlayan teknoloji devi, alıcıların ödemeleri faizsiz bir şekilde taksitlendirmelerine izin verecek.

Özellikle, iPad, Mac, Apple Pencil ve iPad klavyeleri ve Mac XDR Ekran monitörü için 12 aylık faizsiz planlar yapılabilecekken, AirPods, Apple TV ve HomePod ürünlerine altı aylık taksitlerin yapılabileceği iletildi.

Taksitli kart fikri, şirketin kredi kartı ürünü de çıkarmak için Goldman Sachs ile başlattığı ortak girişim olan Apple Card’a ilgiyi daha da arttırmaktadır. Forbes tarafından iletilen bilgiye göre, program Apple’ın eğitim indirimleriyle de uyumlu olacaktır.

Apple, 2019 yılı Ağustos ayında piyasaya sürdüğü kart ile yeni özellikler ve fırsatlar sunmaktaydı. Apple, iş kayıpları ve ekonomik istikrarsızlık nedeniyle mücadele eden müşterilere yardımcı olmak amacıyla kartlardaki ödemeleri ertelemeye karar vererek müşterilerin rahat bir nefes almasına imkan sağlamıştı.

Apple kart ile harcama tutarına bağlı olarak belirli miktarda ödül ya da nakit harcama iadesi de sunulmaktadır.

Sonuç olarak, ilerleyen günlerde teknoloji devlerinden ödeme sistemleri alanında çok daha yenilikçi ürünler ve fırsatlarla karşılaşacağımız aşikar. Bu durumdan en kazançlı çıkacak olanlar şüphesiz ki kullanıcılar olacaktır.

Apple kart henüz ülkemizde kullanılamıyor. Henüz Apple yetkilileri tarafından açıklanmasa da yakın zamanda ülkemizde de kullanılmasını bekliyor, Apple kart avantajlarından yararlanmayı dört gözle bekliyoruz:)

Bu konuda hazırlanan videoyu aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Load More Related Articles
Load More By Arif Ünal
Load More In Debit Kart

Check Also

Ödeme İste nedir?

Ödeme İste Sistemi, Fonların Anlık ve Sürekli Transferi – FAST Sistemi’nde müşterilerin ku…